Odchudzenie bazy, ilość magazynów

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Odchudzenie bazy, ilość magazynów

Post autor: Wlod40 » śr, 09 marca 2011 19:25

Witam!
1) Czy jest mozliwość odchudzenia bazy danych, tzn np wycięcie dokumentów sprzed jakiejś daty (np. do 31 grudnia ub roku). Mam w bazie baaaardzo dużą ilość dokumentów (paragony) i myślę, że program chodziłby żwawiej gdyby nie miał takiej ilości
2) Wspominałem o tym kiedyś konsultantowi z serwisu ale nie wiem czy sugestia poszła dalej. Chodzi mi o zwiększenie ilości magazynów (mam wersję maxi). Może to dziwne że mi brakuje magazynów ale program pracuje w firmie prowadzącej szereg budów i każda budowa jest oddzielnym magazynem
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » czw, 10 marca 2011 9:32

Ad. 1.
Nie ma możliwości odchudzenia bazy danych na takiej zasadzie jaką Pan proponuje. Można byłoby z nowym rokiem po prostu zarchiwizować całość i przenieść do nowo zainstalowanego programu jedynie asortymenty, kontrahentów i informacje dotyczące cen oraz definicji dokumentów.

Ad. 2.

W obecnej wersji programu nie ma możliwości zwiększenia ilości magazynów, ale tą sugestię rozpatrzymy w wersji SQL'owej.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
ODPOWIEDZ