Problem z drukowaniem

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

Boldgrim
Posty: 2
Rejestracja: śr, 23 stycznia 2013 18:50

Problem z drukowaniem

Post autor: Boldgrim » śr, 23 stycznia 2013 18:57

Witam serdecznie.
Mam następujący problem jak chodzi o drukowanie.
Zaczęło się to od programu Faktury express 6 z niewiadomych przyczyn. Zainstalowałem jednak Państwa program(jego darmową wersję z portalu dobreprogramy.pl) mimo to problem nadal występuje.
polega na tym, że gdy włączam program w momencie ładowania pojawiają sie dwa komunikaty:

http://imageshack.us/photo/my-images/20/faktblad1.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/442/faktblad2.jpg/

Wcześniej program działał bez zarzutu. Nie instalowałem żadnego nowego oprogramowania, żadne wirusy, trojany, nie wchodzą w grę. Jedyne co robiłem to małe porządki jak chodzi o pliki w folderach zdjęć, czy też dokumentach, natomiast sam program jest zainstalowany gdzie indziej. Mimo to próbowałem zainstalować go ponownie, wraz z wirtualną drukarką do pdf(Bullzip PDF Printer) oraz normalną drukarką HP Deskjet 3050A J611 series. Wszystko zostało usunięte i zainstalowane ponownie. Drukarka bez problemu drukuje wszystkie dokumenty, jednak program Picasa, w momencie kiedy chce wydrukwać "przez niego" jakiś obraz informuje mnie, że aby drukować należy zainstalować drukarkę... Nie mam pojęcia w czym problem, wszystko na nowo zainstalowane a programy do faktur tak jakby nie widziały drukarek, tak jak i program Picasa... Być może ktoś ma jakiś pomysł w czym problem, będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady.
Opis dotyczył programu Faktury express 6, jednak dotyczy także R2 Faktury i w nim pojawia się tego typu informacja:

http://imageshack.us/photo/my-images/233/printer.jpg/
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » pt, 25 stycznia 2013 13:37

Proszę sprawdzić, czy ustawiona jest drukarka domyślna.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Boldgrim
Posty: 2
Rejestracja: śr, 23 stycznia 2013 18:50

Post autor: Boldgrim » sob, 26 stycznia 2013 0:17

Jest ustawiona drukarka domyślna, próbowałem z różnymi, nawet wirtualnymi, niestety tak jakby te programy nie widziały ustawionej domyślnej drukarki...
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pn, 28 stycznia 2013 11:01

Boldgrim pisze:Jest ustawiona drukarka domyślna, próbowałem z różnymi, nawet wirtualnymi, niestety tak jakby te programy nie widziały ustawionej domyślnej drukarki...

spróbuj ponownie ustawić którąś z rzeczywiście podłączonych drukarek jako drukarkę domyślną
dodatkowo: do obsługi wydruków w formacie pdf program R2Faktury wymaga zainstalowania [PDF-XChange 4 - sterownika wydruków w formacie PDF]
ODPOWIEDZ