Praca z wieloma firmami (współdzielenie baz)

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

Czy podoba Ci się pomysł współdzielenia wybranych pozycji z baz kontrahentów i asortymentów?

Czas głosowania minął czw, 22 sierpnia 2013 2:34

Tak.
1
100%
Nie.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 1
jacekrszewczyk
Posty: 1
Rejestracja: wt, 23 lipca 2013 2:08

Praca z wieloma firmami (współdzielenie baz)

Post autor: jacekrszewczyk » wt, 23 lipca 2013 2:34

Witam,
od krótkiego czasu jestem użytkownikiem programu R2faktury. Pierwsze moje wrażenie jest dobre. Program ma dużo użytecznych opcji i dobrą ergonomię pracy na poziomie pojed. firmy. Jak zaznaczyłem w tytule, sam pracuję z wieloma firmami. Stopniowo zacząłem dodawać je do programu. Stąd bierze się moja uwaga odnośnie funkcjonalności programu. Uważam, że nie do końca dobrym założeniem jest całkowite oddzielenie baz Kontrahentów, Asortymentów o Bibliotekach już nie wspominając (a może można gdzieś włączyć współdzielenie tych danych między firmami?). Import - eksport się nie udaje w przypadku gdy są tabele podrzędne. Nawet jeśli moja sytuacja jest dość specyficzna (gdyż wszystkie moje firmy funkcjonują w pewnym "ekosystemie", w którym większość kontrahentów jest dla wszystkich wspólna), to uważam, że choćby wybiórcze współdzielenie (choćby tylko wybranych, zaznaczonych pozycji) z w/w katalogów mogłoby zaoszczędzić bardzo wielu osobom pracującym w programie dużo czasu. Co się stanie gdy np. STOEN albo inna podobna firma zmieni adres pocztowy? Zgroza x ilość firm. Jeśli nad sensownością przyjętego przez Państwa rozwiązania można jeszcze dyskutować, to już oddzielenie Bibliotek uważam za błąd koncepcyjny programu, którego uzasadnienie trudno odnaleźć. Czy może mogliby Państwo nad tym co tutaj napisałem się w jakimś najbliższym czasie zastanowić? Od Waszych ustaleń uzależniam w dużej mierze dalszą pracę z programami. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Inez » czw, 25 lipca 2013 9:25

Dziękujemy za sugestię.
Sprawdzimy co da się zrobić w tym temacie.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Awatar użytkownika
lodiass
Posty: 2
Rejestracja: czw, 01 sierpnia 2013 0:30
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: lodiass » czw, 01 sierpnia 2013 0:32

Bardzo ciekawy pomysł :) popieram go w 100%
ODPOWIEDZ