Drukarka fiskalna

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Drukarka fiskalna

Post autor: Wlod40 » pt, 12 lutego 2010 0:00

Witam
Nie mogłem się dzisiaj dodzwonić do serwisu, spróbuje spytac tutaj (może ktoś miał taki problem).
1) Podłączam drukarkę fiskalna Elzab Mera i po wystawieniu paragonu drukuje mi pozycje z paragonu ale zaraz po nich anuluje paragon i wyświetla komunikat: "Błędne znaki lub sekwencja nieznana", kombinowałem z różnymi ustawieniami ale niestety nic z tego :(
2) Czy program będzie działał (wersja sieciowa oczywiście) pod zdalnym pulpitem (Jedno uruchomienie lokalne drugie przez zdalny pulpit)?
3) jeżeli zadziała w wersji sieciowej (j.w.) jak ustawić aby z każdej końcówki można było drukować na innej drukarce fiskalnej?
Pozdrawiam
Artur
Posty: 15
Rejestracja: pt, 17 listopada 2006 16:32

Post autor: Artur » pn, 15 lutego 2010 10:24

Witam, nie wiem czy pytania jeszcze aktualne, ale jeśli tak to:
1) Podłączam drukarkę fiskalna Elzab Mera i po wystawieniu paragonu drukuje mi pozycje z paragonu ale zaraz po nich anuluje paragon i wyświetla komunikat: "Błędne znaki lub sekwencja nieznana", kombinowałem z różnymi ustawieniami ale niestety nic z tego
Wcześniej drukowała poprawnie a teraz przestała? Czy już od próby pierwszego wydruku jest od razu taki problem?
2) Czy program będzie działał (wersja sieciowa oczywiście) pod zdalnym pulpitem (Jedno uruchomienie lokalne drugie przez zdalny pulpit)?
Tak
3) jeżeli zadziała w wersji sieciowej (j.w.) jak ustawić aby z każdej końcówki można było drukować na innej drukarce fiskalnej?
Z tego co wiem, to póki co trzeba wybierac przed wydrukiem odpowiednią drukarke z listy wszystkich drukarek.

Pozdrawiam
Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Nadal aktualne.

Post autor: Wlod40 » pn, 15 lutego 2010 22:58

To jest pierwsze podłączenie tej drukarki fiskalnej. Na drugim stanowisku mam też drukarkę fiskalną Elzab ale ona ma emulację Posneta i spisuje się poprawnie. Ta nie ma takiej emulacji ale występuje na liście drukarek fiskalnych więc w ciemno ja kupiłem.
Za odpowiedź na pozostałe pytania dziękuję
Artur
Posty: 15
Rejestracja: pt, 17 listopada 2006 16:32

Post autor: Artur » wt, 16 lutego 2010 15:48

W programie jest oczywiście zdefiniowana jako drukarka typu "Drukarka ELZAB MERA" i na odpowiednim porcie COM?

Ma Pan pewność, że drukarka jest sprawna? Próbował Pan coś drukować z programu serwisowego przed zafiskalizowaniem drukarki?

Teoretycznie nic się w oprogramowaniu tej drukarki od kilku lat nie zmieniło, więc nie powinno być żadnych problemów.
Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Re

Post autor: Wlod40 » wt, 16 lutego 2010 22:42

Drukarka zadziałała jak ustawiłem ją jako FP 600!? Widocznie coś ze sterownikami do Mery jest nie do końca w porządku (może pomocna uwaga: działa nie bezpośrednio na COM'ie ale poprzez USB (Mera automatycznie się instaluje i emuluje swoje podłączenie jako jakiś dalszy COM)).
Moje propozycje do programu pracującego w sieci:
Przypisanie raczej nie do stanowiska sieciowego (program chyba nie identyfikuje końcówki sieci) ale np do użytkownika, konkretnych ustawień np. wybór drukarki fiskalnej jest niepotrzebny, wiadomo że do danego stanowiska przypisana jest tylko jedna drukarka fiskalna (opcja wyboru spowalnia pracę), przypisanie dokumentów tez do konkretnego użytkownika (tworzę oddzielne paragony aby rozliczyć konkretnego pracownika) i za tym oddzielny raport kasowy czy bankowy. To tak na szybko co mi się rzuciło w oczy.
Program generalnie OK szczególnie w stosunku do ceny
ODPOWIEDZ