cena nabycia w walucie

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programu R2faktury, R2fakturyPRO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programem.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

emeska
Posty: 6
Rejestracja: wt, 20 lipca 2010 19:57

cena nabycia w walucie

Post autor: emeska » wt, 20 lipca 2010 20:03

Witam,
jestem nowym użytkownikiem programu a co za tym idzie nowym uczestnikiem forum, więc się witam i proszę o pomoc.

Nie mogę przebrnąć przez jedną rzecz: sprowadzam towary z zagranicy i chciałabym wprowadzać ich cenę w euro i żeby program ją przeliczał wg kursu z danego dnia. Jednak gdy tworzę dokument PZ i podaję kontrahenta zagranicznego z walutą w Euro, program podaje komunikat, że ten kontrahent ma podaną walutę Euro a dokument jest w pln (coś w tym stylu) oczywiście przy tym cany sprzedaży chcę ustalić w pln. No i co z tym? Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?
Artur
Posty: 15
Rejestracja: pt, 17 listopada 2006 16:32

Post autor: Artur » wt, 20 lipca 2010 21:31

Niestety z tego co wiem to R2faktury oferują pełną obsługę walut, ale jak na razie tylko jeśli chodzi o faktury sprzedaży. Zakup jest tylko złotówkowy. Czyli trzeba samemu przeliczyć i wprowadzić w PLN.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 21 lipca 2010 8:15

pz (i przyjęcia na magazyn wszelkiego rodzaju) - tylko w złotówkach
ceny sprzedaży ewentualnie (w bibliotece asortymentów) można prowadzić w walucie bądź złotówkach
emeska
Posty: 6
Rejestracja: wt, 20 lipca 2010 19:57

cena nabycia w walucie

Post autor: emeska » pt, 23 lipca 2010 13:04

A wiadomo coś czy w najbliższej przyszłości jest planowana taka zmiana?
Byłoby to bardzo pomocne - wiadomo nie trzeba samemu przeliczać i wprowadzać ręcznie cen, tylko raz wpisana cena towaru mogłaby się przeliczać wg kursu z dnia płatności FV - bo przecież kursy walut program pobiera z nbp.
Do tego przeliczając i wstawiając samemu cenę w dokumencie PZ program sam liczy od tego Vat a co za tym idzie cenę brutto - a to nie prawda.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » pt, 23 lipca 2010 14:53

póki co nie słyszałem aby w planach było rozszerzenie pz o opcję walutową
REWACH
Posty: 4
Rejestracja: wt, 04 października 2011 12:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: REWACH » wt, 04 października 2011 12:21

Witam, też jestem nowym użytkownikiem. Temat dotyczy także moich operacji (zakupuję towar w Euro) i dlatego odnalazłam wątek. Rozumiem, że planów na modyfikację nadal brak?
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 05 października 2011 8:19

chwilowo tak.
ODPOWIEDZ