Wyrównanie list wynagrodzeń a zasiłki

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Wyrównanie list wynagrodzeń a zasiłki

Post autor: Beania » pn, 04 marca 2024 10:31

Dzień dobry
Będę musiała zrobić wyrównania trzech list wynagrodzeń (I-III.2024r.) z powodu podwyżek od 1.04. z mocą wsteczną od 1 stycznia.

Przymierzam się korzystając z pomocy:
Zaległe zmiany angaży. W przypadku wyrównań za poprzednie miesiące należy:
1.Utworzyć zmianę warunków umowy ze wsteczną datą obowiązywania nowych warunków
2.Utworzyć tyle wyrównujących list płac, na ilu od tego czasu był dany pracownik, wprowadzając w każdej liście wyrównującej w pole Wyrównanie do listy numer listę, do której robimy korektę (patrz Tworzenie listy płac)
3.Nanieść na każdą z tych list danego pracownika i naliczyć - na listach tych uwzględnione zostaną tylko różnice (dopłaty) w stosunku do listy już wypłaconej.


Nie ma jednak na tych listach wyrównania zasiłków (a w licznych zwolnieniach lutowych oraz w marcowych do podstawy chorobowego brany był również 01 i 02.2024r.). Domyślam się, że należy coś uczynić ze zwolnieniami (korekta zwolnienia po wprowadzeniu wyrównania za styczeń powoduje, że zmienia się podstawa, jednak na liście wyrównania zasiłku brak). A może chorobowe wyrównać należy na osobnej liście?

Czy ktoś mi pomoże? Proooszę.
Awatar użytkownika
michalS
 
Posty: 127
Rejestracja: śr, 05 lipca 2017 8:03
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Wyrównanie list wynagrodzeń a zasiłki

Post autor: michalS » pn, 04 marca 2024 14:36

Dzień dobry,

proszę o kontynuację wątku w Społeczności Symfonii dostępnej na stronie: https://spolecznosc.symfonia.pl/hc/pl/c ... odze%C5%84


Zachęcamy do skorzystania z nowej strony Społeczności Symfonii https://spolecznosc.symfonia.pl/hc/pl/community/topics . Forum Reset2 nie będzie dłużej wspierane i możliwość tworzenia nowych postów zostanie wkrótce wyłączona. Niniejsze forum nie pełni roli systemu rejestracji i obsługi zgłoszeń, które to obsługiwane są poprzez https://ebok.symfonia.pl/Home/Login. Tego typu problemy proszę zgłaszać bezpośrednio do Działu Wsparcia Technicznego, który będzie mógł prowadzić wymianę korespondencji drogą oficjalną.
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze kadrowo-płacowym.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
Beania
Posty: 170
Rejestracja: wt, 04 lutego 2014 13:32
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wyrównanie list wynagrodzeń a zasiłki

Post autor: Beania » pn, 04 marca 2024 14:54

Dzięki. Tam też napisałam. Myślałam, że może ktoś z użytkowników robił takie listy wyrównujące, bo ja jak 23 lata pracuję to takiej sytuacji jeszcze nie miałam :)
ODPOWIEDZ