Umowa zlecenie a zwolnienie lekarskie

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
czygrysek
Posty: 9
Rejestracja: śr, 18 listopada 2009 21:29
Lokalizacja: Rzeszów

Umowa zlecenie a zwolnienie lekarskie

Post autor: czygrysek » śr, 18 listopada 2009 21:36

Mam problem :(
Zatrudniłam na umowę zlecenie od 01.10.2009 pracownika. Za pracę od 01-03.10.2009 miał wystawiony rachunek. 04.10.2009 trafił do szpitala i ma zwolnienie lekarskie do 07.12.2009r.
Co mam zrobić, aby system nie naliczał mu kasy za czas chorobowego?
Proszę, pomóżcie... :(
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » czw, 19 listopada 2009 9:41

Przy umowie zleceniu sprawa jest prosta.
Jeśli osoba ze wzgledu na chorobę nie wykonała zlecenia to nie powinna dostać wynagrodzenia, jeśli natomiast wykonała zlecenie to L4 nie ma tu znaczenia i powinna otrzymać pełne wynagrodzenie z umowy.
Jeśli jest inaczej to umowa ta ma charakter umowy o pracę.
czygrysek
Posty: 9
Rejestracja: śr, 18 listopada 2009 21:29
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: czygrysek » pt, 20 listopada 2009 15:20

A co jesli miała wykonać pracę a w tym czasie była chora??
mój pracownik miał wykonać w październiku pracę. miał być ogólnie w pracy 5 razy. był tylko raz. później się rozchorował. Za ten 1 dzień pracy mu zapłaciłam, a co z pozostałymi??
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » pt, 20 listopada 2009 15:58

A gdzie widzisz to wynagrodzenie za czas choroby , w którym oknie?
radziwil
Posty: 2
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 13:08

Post autor: radziwil » wt, 24 listopada 2009 13:12

Co w przypadku, jeśli jest to jedyna umowa danego pracownika ? Czy pracodawca nie ma obowiązku naliczania chorobowego ? Jak pracodawca może w R2Płatnik naliczyć pracownikowi zatrudnionemu na umowę zlecenie chorobowe ?
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » wt, 24 listopada 2009 14:01

Z tego co wiem R2Płatnik nie obsługuje chorobowego z umów zleceń.
radziwil
Posty: 2
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 13:08

Post autor: radziwil » wt, 24 listopada 2009 14:18

W helpie do R2Płatnik znalazłem taką informację (dot. pola systemowe -> Naliczanie listy płac):

"W szczególnych przypadkach konieczna jest jednorazowa korekta wyliczonych wartości. Istnieje możliwość wymuszenia wartości niektórych składników wynagrodzeń (S) i pól systemowych (P) bezpośrednio podczas naliczania. Pozycje, których korekta jest możliwa w kolumnie z rodzajem pola (R) mają różowe tło. Klikając dwukrotnie na takiej pozycji (lub wciskając prawy klawisz myszy i wybierając odpowiednią opcję) zatrzymujemy automatyczne naliczanie danego pola, co sygnalizuje czerwona nazwa pola i ręcznie korygujemy wartość wyliczoną."

Czy użytkownik (lub administrator) może zdefiniować, które pola można korygować ?
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » wt, 24 listopada 2009 14:53

Nie,użytkownik nie ma wpływu które pola może korygować.
Natomiast jeśli potrzebujemy skorygować pole systemowe które nie jest na różowym polu to możemy zdefiniować składnik wynagrodzenia który jest połączony z odpowiednim polem systemowym. Wówczas wartość przypisana do tego składnika będzie się automatycznie podstawiać do pola systemowego.
ODPOWIEDZ