Preferenycjny ZUS

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
iwonad
Posty: 11
Rejestracja: czw, 17 grudnia 2015 14:22

Preferenycjny ZUS

Post autor: iwonad » wt, 09 lutego 2016 10:53

Witam,
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Mam właściciela na tzw. preferencyjnym ZUSie, któremu w raporcie miesięcznym ZUS nie nalicza się składka na ubezpieczenie zdrowotne (w parametrach firmy/właściciele firmy/ubezpieczenia zaznaczyłam opcję podstawy obniżone).
Ponadto został zatrudniony pracownik i dla niego w raporcie miesięcznym ZUS nie nalicza się FP i FGŚP.
Awatar użytkownika
Dawid
 
Posty: 75
Rejestracja: czw, 09 sierpnia 2012 9:37
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Dawid » wt, 09 lutego 2016 11:14

Witam,

proszę sprawdzić czy w parametrach naliczania ma Pani wpisaną kwotę podstawy zdrowotnej dla właściciela. Odnośnie FP i FGŚP proszę sprawdzić czy pracownik ma uzupełnioną datę urodzenia.
iwonad
Posty: 11
Rejestracja: czw, 17 grudnia 2015 14:22

Post autor: iwonad » wt, 09 lutego 2016 12:12

Poprawiłam parametry naliczania i pomogło :)
Jeśli chodzi o pracownika to data urodzenia jest uzupełniona.
Awatar użytkownika
Dawid
 
Posty: 75
Rejestracja: czw, 09 sierpnia 2012 9:37
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Dawid » wt, 09 lutego 2016 14:12

Proszę sprawdzić czy pracownik nie osiągnął odpowiednio co najmniej 55 lat w przypadku kobiet i 60 lat w przypadku mężczyzn. Dodatkowo proszę sprawdzić w aktualnym zatrudnieniu na zakładce ZUS czy nie ma Pani zaznaczonej opcji nie naliczania FP lub FGŚP. W przypadku dalszych problemów proszę o kontakt telefoniczny z serwisem.
ODPOWIEDZ