rozliczenie nadgodzin i niedogodzin w okresie rozliczeniowym

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Justina
Posty: 21
Rejestracja: pt, 19 sierpnia 2016 8:56

rozliczenie nadgodzin i niedogodzin w okresie rozliczeniowym

Post autor: Justina » czw, 06 kwietnia 2017 9:25

mam okres rozliczeniowy 2 miesięczny. Dwa przypadki:
1. w pierwszym miesiącu okresu rozliczeniowego pracownik pracował więcej niż przewiduje ustawa. Zdarzyło się tak, że miał zaplanowane 8 godzin a pracował 12, a także było tak, że w dzień wolny przyszedł do pracy.
Zatem w pierwszym miesiącu rozliczam jedynie godziny nadliczbowe dobowe 50%, a w drugim miesiącu jeśli mogę to udzielam dnia wolnego, jeśli nie mam takiej możliwości to rozliczam nadgodziny.

2. w pierwszym miesiącu okresu rozliczeniowego pracownik pracował mniej niż przewiduje ustawa.
W drugim pracował więcej, bo musiał "odpracować" pierwszy miesiąc.
I tu nie wiem jak skompensować godziny niedopracowane z pierwszego miesiąca z nadpracowanymi z drugiego.

I teraz jestem w kropce czy w ogóle dobrze to rozliczam. :oops:

Bardzo proszę o pomoc.

p.s. szkoda, że nie można wstawiać screenów łatwiej byłoby mi wytłumaczyć problem. :(
Justina
Posty: 21
Rejestracja: pt, 19 sierpnia 2016 8:56

Post autor: Justina » pt, 07 kwietnia 2017 7:28

może ktoś z forumowiczów ma patent jak to zrobić :D
morfeo1981
Posty: 36
Rejestracja: wt, 09 grudnia 2014 17:28

Post autor: morfeo1981 » pt, 07 kwietnia 2017 11:25

Rozumiem że masz zmieniony kalendarz na równoważny system czasu pracy i długość okresu ustawioną na 2 ?
Justina
Posty: 21
Rejestracja: pt, 19 sierpnia 2016 8:56

Post autor: Justina » pt, 07 kwietnia 2017 11:30

tak
Awatar użytkownika
mateuszw
 
Posty: 32
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2016 9:18
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: mateuszw » pn, 10 kwietnia 2017 9:06

Witam,
temat rozliczania nadgodzin jest dość złożony.
Po pierwsze w obu przypadkach należy zaznaczyć opcję: Włącz ewidencję nadgodzin do odpracowania. Jest ona dostępna w :
Zbiory-Wybór firmy (zakładka pozycja)-Parametry-Karty pracy.

Opcja ta uruchamia tzw. rozszerzoną kartę pracy, w której następuje rozbicie na godziny faktyczne i rozliczone. Należy również w parametrach kalendarza określić długość okresu rozliczeniowego.
Przy zastosowaniu tych dwóch opcji będzie możliwe bilansowanie wprowadzanych nadgodzin/niedogodzin w obrębie jednego okresu rozliczeniowego.
Jak wspomniałem na początku temat ten jest dość złożony, dlatego zalecam kontakt z działem technicznym (tel.713 828 702), pozwoli to na konkretne sprecyzowanie w czym leży problem.
Justina
Posty: 21
Rejestracja: pt, 19 sierpnia 2016 8:56

Post autor: Justina » pt, 14 kwietnia 2017 12:03

wszystko mam wprowadzone tak jak Pan opisuje, ale nadal dusza na ramieniu sapie, czy aby na pewno jest dobrze.

Dziękuję za pomoc, zapewne będę dzwonić.
ODPOWIEDZ