nadgodziny

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Joanna
Posty: 32
Rejestracja: czw, 29 kwietnia 2010 22:08

nadgodziny

Post autor: Joanna » pn, 04 października 2010 15:22

witam wszystkich,
mam mały problem z nadgodzinami w soboty. Pracownik przyszedł do pracy w sobotę i to na nockę. Program natomiast nie liczy mi tych nadgodzin w czasie nocnym. liczy tylko te nocki które są w tygodniu!!!czy można to zmienić??wiem że pracownikowi należy się nie tylko 100% za sobotę ale także za pracę w godzinach nocnych!!!!
mh

Post autor: mh » wt, 05 października 2010 9:25

Witam
standardowa definicja składnika dod. godz. nocne((sys(MinKraj)/godz(0,1))*godz(4,0)*0.2) nalicza dodatek również za sobotę.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 61
Rejestracja: śr, 12 września 2007 12:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Mirek » wt, 05 października 2010 10:27

Witam
Jaką ma Pani licencję programu? Jest to wersja RplatnikPRO z modułem RCP?
Jeśli nie, to program nie rozpozna automatycznie, że są to nadgodziny w porze nocnej. W wersji standard rejestruje się tylko ilości godzin w danym dniu, a nie godziny rozpoczęcia i końca pracy. Na podstawie tych godzin program może rozpoznać czy jest to pora nocna i czy należy sie dodatek 100% za pracę w nadgodzinach w porze nocnej.
W wersji standard można zdefiniować dodatkowy wiersz w karcie pracy, gdzie będą wpisywane nadgodziny w porze nocnej, do tego trzeba też dorobić odpowiedni skłanik, który będzie pobierał ilość godzin z tego wiersza i naliczał 100% dodatek.
Pozdrawiam
maksimus
Posty: 159
Rejestracja: śr, 13 lipca 2011 23:32
Lokalizacja: Chełm

Post autor: maksimus » czw, 18 maja 2017 13:45

mh pisze:Witam
standardowa definicja składnika dod. godz. nocne((sys(MinKraj)/godz(0,1))*godz(4,0)*0.2) nalicza dodatek również za sobotę.
Dlaczego po identycznym zdefiniowaniu powyższego składnika u niepełnoetatowca (1/2 etatu) podstawia się podwójna stawka za godziny nocne?
W którym miejscu definicji pomnożyć przez etat i pozamykać nawiasy, żeby definicja składnika zaczęła działać?
Justina
Posty: 21
Rejestracja: pt, 19 sierpnia 2016 8:56

Post autor: Justina » pt, 19 maja 2017 9:12

a jak zrobić, żeby program nie liczył godzin w przypadku gdy pracownik miał zaplanowane 6 godzin pracy, a pracował 8 (system pracy równoważny), albo gdy miał zaplanowane 8, pracował 12 i 4 nadliczbowe dobowe to 50% a nie 100%.
ODPOWIEDZ