Błędy w nowych PIT-ach obowiązujących od 1.01.2012.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Renia
Posty: 13
Rejestracja: wt, 08 maja 2007 9:02

Błędy w nowych PIT-ach obowiązujących od 1.01.2012.

Post autor: Renia » czw, 29 grudnia 2011 11:41

Dzień dobry.Po wnikliwym przeanalizowaniu treści PIT-ów z programu R-2 (najnowsza wersja),zauważyłam kilka nieprawidłowości.Porównywałam z oryginałem ze str.Min.Finansów.
PIT-40: Część D.Powinno być:"Jeżeli do niniejszego formularza dołączono informację PIT-R,należy zaznaczyć kwadrat w poz.33".Część H.2.Trzeci wiersz (rubryka),powinno być:"Kwota składek z poz.75,...".Część H.3.Drugi i trzeci wiersz(rubryka),powinna być pozycja 81 i 82.W pouczeniu pkt.3/powinno być:"Poz.69 i 70..."
PIT-8AR: Str.1-góra,podstawa prawna:w nawiasie powinno być: "....(Dz.U.z 2010 r. Nr 51,poz.307,z późn.zm.)....".Poz.213 druku powinno być:"Podpis i pieczątka".
PIT-4R: Str.1-góra,podstawa prawna:w nawiasie powinno być:"...(Dz.U.z 2010 r. Nr 51,poz.307,z późn.zm.)...". Str.1.przypis pkt.2/pod koniec zdania powinno być:".....,którym kieruje właściwy dla płatnika naczelnik urz.skarb."
Część E.powinno być:"OŚWIADCZENIE I PODPIS PŁATNIKA LUB OSOBY WYZNACZONEJ DO OBLICZENIA I POBRANIA PODATKU/PEŁNOMOCNIKA PŁATNIKA" oraz poz.182 druku powinno być:"Podpis i pieczątka".
Więcej nieprawidłowości nie zauważyłam. Z pozdrowieniami użytkownik programu R-2-Renia.
Gonia
Posty: 29
Rejestracja: wt, 10 stycznia 2012 17:04

Post autor: Gonia » śr, 11 stycznia 2012 0:34

Na wydruku PIT-4R Reset2 jest brak nr PESEL:

Część B1 pkt 8

Reset2:
Nazwa pełna, REGON*/ Nazwisko, pierwsze imię, data urodzenia **

Druk na stronie Min. Fin
Nazwa pełna, REGON* / Nazwisko, pierwsze imię, data urodzenia, PESEL**

W wysłanym formularzu wydaje się być wszystko w porządku.
ODPOWIEDZ