pracownik na 1/2 etatu, praca przez pół miesiąca.

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Gonia
Posty: 29
Rejestracja: wt, 10 stycznia 2012 17:04

pracownik na 1/2 etatu, praca przez pół miesiąca.

Post autor: Gonia » ndz, 29 stycznia 2012 22:20

Kodeks pracy dopuszcza indywidualny rozkład czasu pracy.

Utworzyłam dla pracownika indywidualny kalendarz, ale przede wszystkim chodzi mi o sporządzenie prawidłowej umowy o pracę.

Jak w programie ustawić 1/2 etatu, jeżeli pracownik będzie pracował połowę godzin przypadająca na dany miesiąc w wysokości 8 godzin/dziennie w tym okresie.
Czy pozostaje mi jedynie ustawienie 4/8 tygodniowo czyli 20 godzin/tydzień? A może jest jakaś inna możliwość ustawienia miesięcznego rozliczenia?
Pracownik będzie miał stałe wynagrodzenie miesięczne i będzie pracował przeciętnie 2 tygodnie w miesiącu.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » śr, 01 lutego 2012 11:26

Jeśli zatrudniasz osobę na pół etatu to możesz w umowie wpisać 1/2 (z boku wybrać - , a nie miesięcznie bądź tygodniowo) i wówczas w umowie wydrukuje się : wymiar czasu pracy: 1/2 i to jest jak najbardziej poprawnie. Możesz w innych warunkach zatrudnienia zawrzeć informację o indywidualnym rozkładzie czasu pracy jeśli koniecznie chcesz mieć tę informację na umowie o pracę.
ODPOWIEDZ