zwiększone koszty uzyskania przychodu

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

REWACH
Posty: 4
Rejestracja: wt, 04 października 2011 12:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

zwiększone koszty uzyskania przychodu

Post autor: REWACH » wt, 31 stycznia 2012 12:33

Witam!

Mam taki problem. Mam zatrudnione 2 osoby na umowę mianowania (zarząd). Nanoszę w zakładce pracownicy, potem w PIT zaznaczam, że koszty uzyskania są zwiększone. Potem robię umowę i jak tworzę i przeliczam LP to mi bierze koszty normalne :( Już nie mam pomysłu co robię źle.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » śr, 01 lutego 2012 11:30

Nie stosuje się podwyższonych kosztów uzyskania do umów organów stanowiących . Podwyższone koszty dotyczą tylko stosunku pracy.
MagdaN
Posty: 4
Rejestracja: pt, 27 października 2017 13:26

część kosztów uzyskania przychodu

Post autor: MagdaN » pt, 26 kwietnia 2019 11:27

Dzień dobry,
jak w R2 wprowadzić by pracownikowi na część etatu liczyło połowę kosztów uzyskania przychodu np. 111,25 /2 = 55,63 takie muszę uwzględniać na liście płac. Nie widzę opcji podziału kosztu w miejscu gdzie się ustawia normalne, podwyższone lub brak.
Będę wdzięczna za podpowiedź.
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Post autor: magda_ » pt, 26 kwietnia 2019 11:43

Bez względu na jaką część etatu jest zatrudniony pracownik, kup przysługuje w normalnej kwocie określonej w pdof.
ODPOWIEDZ