umowa zlecenie

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
wawilka
Posty: 52
Rejestracja: pt, 27 stycznia 2012 15:30

umowa zlecenie

Post autor: wawilka » wt, 27 marca 2012 8:51

Witam,
Mam problem z wpisaniem umowy zlecenia do programu, a mianowicie w połowie miesiaca zmienil sie wymiar etatu oraz kwota miesieczna. Mam prosbe o pomoc, jak wpisac takie zmiany w programie, aby wyliczyć właściwą kwotę wynagrodzenia za miesiąc pracy po zmianach???
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 61
Rejestracja: śr, 12 września 2007 12:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Mirek » wt, 27 marca 2012 14:41

Witam
Nie ma czegoś takiego w prawie polskim jak etat na umowie zlecenia. Etat może być na umowę o pracę. Ciężko więc odpowiedzieć na zadane pytanie ponieważ nie wiadomo dokładnie z jakiego typu umowy Pani korzysta.
wawilka
Posty: 52
Rejestracja: pt, 27 stycznia 2012 15:30

Post autor: wawilka » wt, 27 marca 2012 14:50

Zle sie wyrazilam, chodzi mi o kwestie dwoch umow zlecenie o roznych stawkach w ciagu jednego miesiaca z jednym pracownikiem. W jaki sposob to wpisac aby program wyliczyl dobrze wynagrodzenie na koniec miesiaca.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 61
Rejestracja: śr, 12 września 2007 12:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Mirek » wt, 27 marca 2012 15:17

Po prostu wprowadzić dwie umowy z dwiema stawkami i nanieść pracownika dwa razy na listę płac. W menu głównym programu ustawić jeszcze Ustawienia->Ustawienia płacowe->Przeliczanie: "Wypłacaj umowy zlecenia lub o dzieło na kilku pozycjach tej samej listy".

Można też wprowadzić umowę zlecenia z kilkoma stawkami, a pracownik musi się znaleźć na liście płac tyle razy ile jest stawek.

Pozdrawiam
wawilka
Posty: 52
Rejestracja: pt, 27 stycznia 2012 15:30

Post autor: wawilka » wt, 27 marca 2012 15:49

Bardzo dziekuje za pomoc.
ODPOWIEDZ