Błędne wyliczenia dwóch identycznych rachunków

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Rafał
Posty: 4
Rejestracja: czw, 02 lutego 2012 9:36

Błędne wyliczenia dwóch identycznych rachunków

Post autor: Rafał » pt, 06 kwietnia 2012 9:52

Witam,
Przy wprowadzaniu rachunków do umów zleceń na listach płac, od dawna powtarza mi się ten sam błąd.
Mimo że na jednej liście mam dwa identyczne rachunki, tej samej osoby z taką samą kwotą to różnią się one o jeden grosz - i to zalezy jak - czasami różniaca jest w składkach Zus pracod. , czasami na Funduszu Pracy, czasami na składach wypadkowych.

mam pytanie, jak to jest możliwe że program robi takie błędy groszowe? rozumiem między liczeniem na kalkulatorze a programem inne zaokrąglenia mogą wyjść ale w programie dwa identyczne rachunki a ciągle są różnice o jeden grosz.

i jak to wygląda później wręczając osobie dwa identyczne rachunki a tam jakieś różnice groszowe!
Awatar użytkownika
TomekK
 
Posty: 293
Rejestracja: pt, 01 kwietnia 2005 9:45
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekK » pt, 06 kwietnia 2012 15:28

może dojść do takiej sytuacji gdy mamy w jednym miesiącu wypłacone więcej niż jedną lista płac dla pracownika , składki są wtedy naliczane narastająco i dopuszczalna jest sytuacja że na drugiej liście płac program dorównuje składki by wyjść na sumę przekazywaną w deklaracji imiennej RCA , jeżeli masz tylko jedną listę płac co miesiąc i tak się dzieje to chyba tylko kontakt z serwisem ,
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze kadrowo-płacowym.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
ODPOWIEDZ