błąd na zwolnieniu lekarskim

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Joanna
Posty: 32
Rejestracja: czw, 29 kwietnia 2010 22:08

błąd na zwolnieniu lekarskim

Post autor: Joanna » wt, 10 kwietnia 2012 12:41

Mam problem ze zwolnieniem lekarskim jednego z pracowników.
na początku zaznaczam ze jesteśmy zakładem uprawnionym do wypłacania zasiłków chorobowych. W marcu dostarczył zwolnienie które obejmowało połowę marca oraz początek kwietnia. Teraz dostarczył kolejne zwolnienie które częściowo pokrywa się z tym pierwszym. zwolnienia są wystawione przez dwóch różnych lekarzy. Nie wiem czy powinnam takie zwolnienie zwrócić pracownikowi do poprawy???Z tego co wiem to pierwsze zwolnienie było wystawione przez lekarza rodzinnego później nasz pracownik trafił do szpitala i to drugie jest wystawione przez lekarza w szpitalu. Co zrobić w takim przypadku!
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » czw, 12 kwietnia 2012 13:28

Program nie pozwoli Pani wpisać nakładających się dat, ponieważ wypłata za 1 dzień chorobowego nie może być "podwójna". Proszę wpisać w karcie zasiłkowej tylko pozostały (nie nakładający się) okres następnego zwolnienia. Ewentualnie skrócić okres pierwszego, a wpisać cały okres drugiego zwolnienia, jeśli np.: pierwsze jest 80%-owe, a drugie 100%-owe.

Ogólnie nie ma konieczności zwracania pracownikowi ZUS ZLA do poprawy, zwłaszcza jeśli jest to chorobowe finansowane ze środków pracodawcy. Jeśli jednak druga część zwolnienia przypada już na okres zasiłku, dla pewności warto skonsultować się z jednostką ZUS, pod którą podlega Pani zakład pracy, by w razie kontroli mieć pewność, że Pani dokumentacja spełnia oczekiwania w/w instytucji.
ODPOWIEDZ