Wyrejestrowanie osoby współpracującej

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
magda_13
Posty: 5
Rejestracja: pt, 30 grudnia 2011 20:10

Wyrejestrowanie osoby współpracującej

Post autor: magda_13 » ndz, 27 maja 2012 21:28

Szukam opcji pozwalającej na wyrejestrowanie osoby współpracującej w programie R2Płatnik. Brak jest informacji na ten temat w instrukcji, albo nie widzę ;) Czy możecie mnie poratować? dzięki :)
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 61
Rejestracja: śr, 12 września 2007 12:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Mirek » pn, 28 maja 2012 10:25

Witam
W programie R2Płatnik nie ma możliwości rejestrowania i wyrejestrowania z ZUS-u właścieli, współwłaścieli i osób współpracujących. Rejestracje do ZUS dotyczą tylko pracowników.
Pozdrawiam
magda_13
Posty: 5
Rejestracja: pt, 30 grudnia 2011 20:10

Post autor: magda_13 » pn, 28 maja 2012 19:06

Rozumiem, czyli brak jest opcji zaznaczenia dat współpracy osoby współpracującej.
Dziękuję za odpowiedź. Łudziłam się, że może ja nie dostrzegam gdzieś zakamuflowanej opcji, która przydałaby się ponieważ usuwać osoby współpracującej nie chcę, gdyż w jej karcie zasiłkowej jest kilka lat historii.
Wyrejestrowanie/wykreślenie z konkretną datą pozwoliłoby na zachowanie danych jak i poprawne sporządzenie raportu ZUS wraz z eksportem do płatnika ZUS (zwłaszcza gdy wyrejestrowanie musi mieć miejsce w ciągu miesiąca)
Niestety program fiksuje mi przy próbie zmiany opcji, aby składki nie naliczały się jak do tej pory ze składakami pracowników ale na osobnym raporcie, gdyż mam komunikat "program r2płatnik przestał działać".
Tym samym gdy chcę dodać osobę współpracującą, system nie pyta o daty i wszystkie raporty tworzy jakby osoba była w firmie od zawsze na zawsze ;) a usuwając ją, nie pozostawia śladu po niej, a szkoda.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: NA » śr, 30 maja 2012 9:54

Nie trzeba usuwać osoby współpracującej. Wystarczy odznaczyć poszczególne składki ZUS dla współwłaściciela. Zaznaczenie "Raporty ZUS indywidualnie" spowoduje, że nie będzie się ta osoba pojawiała na raporcie razem z pracownikami.
magda_13
Posty: 5
Rejestracja: pt, 30 grudnia 2011 20:10

Post autor: magda_13 » śr, 30 maja 2012 10:11

Dzięki za podpowiedź :) tak zrobię. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ