grupy praw dostepu

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
AF
Posty: 2
Rejestracja: śr, 25 lipca 2012 8:05

grupy praw dostepu

Post autor: AF » śr, 25 lipca 2012 8:16

W prawach dla grup użytkowników w opcji zaawansowane przy przeglądaniu ustawiłam 'brak praw' i nie ustawiałam żadnego filtru. Jednak w kolumnie filtr widzę wpis: [X_I]<0. Ponieważ mam problem z użytkownikiem należącym do tej grupy (nie robi pewnych zestawień) zastanawiam się czy to nie jest powodem. Jak taki wpis usunąć? Nawet jak dam opcje 'ograniczone filtrem', usunę wpis i zatwierdzę, po ustawieniu na 'brak praw' wpis wprowadza się automatycznie.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 61
Rejestracja: śr, 12 września 2007 12:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Mirek » czw, 26 lipca 2012 9:02

Witam.

Wpis w zaawansowanych ustawieniach [X_I]<0 jest jak najbardziej prawidłowy. Jeśli zabieramy prawa dostępu do przeglądania do jakiejś tabeli to program ustawia filtr w ten sposób, że użytkownik ma dostęp do klucza z wartością poniżej 0, który tak naprawdę nie istnieje, więc użytkownik nie ma prawa do tej tabeli. Jeśli dany użytkownik nie robi jakiś zestawień, to pewnie nie ma praw do danych pojawiających się na danym zestawieniu. Jeśli ma widzieć to zestawienie to trzeba jeszcze raz sprawdzić dokładnie uprawnienia tego użytkownika.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ