zmiana umowy o pracę na umowę zlecenie

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Ulla
Posty: 24
Rejestracja: pt, 27 lipca 2012 9:55

zmiana umowy o pracę na umowę zlecenie

Post autor: Ulla » pt, 27 lipca 2012 10:04

Witam
proszę o pomoc :
pracownik do 31 lipca zatrudniony był na umowę o pracę,
wprowadziłam zakończenie umowy i do tego momentu jest wszystko Ok ale od 1 sierpnia ten sam pracownik ma mieć umowę zlecenia i nie wiem jak w programie wprowadzić tą umowę - ikonka z umową zlecenia w ogóle na tym pracowniku nie jest aktywna.
Czy trzeba tego pracownika jeszcze raz nanieść do listy pracowników i wtedy dopiero zrobić umowę zlecenia ?
Tak myślę że trochę byłoby to bez sensu ale nie mam innego pomysłu :(
Jeszcze raz proszę kogoś o pomoc
Pozdrawiam
elephanto
Posty: 38
Rejestracja: śr, 26 stycznia 2011 23:41

Post autor: elephanto » pt, 27 lipca 2012 12:45

Nie mam teraz programu pod reka, ale czy nie trzeba "edytowac" danego pracownika i zaznaczyc mu umowy zlecenia? Tak jak przy wprowadzaniu wpisuje sie imie i nazwisko, to tez zaznacza sie sposob zatrudnienia. Zapewne zostalo zaznaczone tylko umowa o prace, stad zlecenie nie jest aktywne.
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » pt, 27 lipca 2012 14:04

Witam,

aby ikonka umowa zlecenie była aktywna:

1.proszę ustawić się w oknie Pracownicy, na nazwisku pracownika
2.w górnej części okna Pracownicy są widoczne zakładki Lista-Pozycja-Razem, proszę przejść na zakładkę Pozycja
3.proszę zaznaczyć krateczkę "umowy zlecenia"->OK

Umowę zlecenia proponuję założyć w osobnym, tzw.: dodatkowym zatrudnieniu. Dodatkowe zatrudnienie założy Pani z poziomu ikonki "żarówki", na zakładce Pozycja, przyciskiem "Utwórz nowe zatrudnienie".

Nie wprowadzamy pracownika drugi raz w oknie z pracownikami, ponieważ dla programu byłaby to odrębna osoba i nie mogłaby Pani później ująć wszystkich wynagrodzeń tego pracownika do jednego PIT-11.

Pozdrawiam :)
Ulla
Posty: 24
Rejestracja: pt, 27 lipca 2012 9:55

Post autor: Ulla » pn, 30 lipca 2012 7:52

Udało się :D
Bardzo dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ