Potrącenia komornika na liście płac

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
JuRa
Posty: 7
Rejestracja: śr, 29 sierpnia 2012 11:17

Potrącenia komornika na liście płac

Post autor: JuRa » śr, 29 sierpnia 2012 11:26

Witam, mój problem powstał po ostatniej aktualizacji programu do wersji 3.35.3. Mam osobę zatrudnioną na pół etatu z wynagrodzeniem wyższym niż połowa najniższej krajowej. Do tej pory potrącenia komornicze były naliczone prawidłowo a po aktualizacji programu, program potrąca mi więcej niż wynosi wynagrodzenie netto, na liście płac kwota do wypłaty jest z minusem. Żadnych ustawień w międzyczasie nie zmieniałam. Z góry dziękuję za sugestie.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 61
Rejestracja: śr, 12 września 2007 12:13
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Mirek » śr, 29 sierpnia 2012 15:42

Witam
Proszę z tym problemem zadzwonić do naszego serwisu. Sprawdziłem działanie potrąceń komorniczych na najnowszej aktualizacji programu i problem opisany przez Panią nie wystąpił. Musi coś być nie tak ustawione na Pani bazie. Jedną z przyczyn takiego zachowania się programu może być kilka list płac w miesiącu, a pole Potrącenie komornicze jest tylko na jednej z nich. W takim przypadku program stara się potrącić komornika w skali całego miesiąca i dlatego na jednej z list płac mogło pokazać się wynagrodzenie na minusie. Co się dokładnie stało ustalimy telefonicznie
Pozdrawiam
JuRa
Posty: 7
Rejestracja: śr, 29 sierpnia 2012 11:17

Post autor: JuRa » czw, 30 sierpnia 2012 9:22

Faktycznie, mam jeszcze jedną listę płac i tam nie ma potrąceń komorniczych. Po jej wykasowaniu potrącenie naliczane jest prawidłowo. Dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ