Instalacja r2płatnik-szczegółowa

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Szaman

Instalacja r2płatnik-szczegółowa

Post autor: Szaman » sob, 30 kwietnia 2005 11:34

Witam,
mam pytanie do Panów programistów:
dlaczego nie można zrobić instalacji szczegółowej poza folderem zaczynającym się od słów "Program Files" a gdy wskazuję w XP (instalacja sieciowa) folder c:\reset2 to dostaję ostrzeżenie "Podany folder istnieje i nie zawiera programu R2płatnik. Wybierz nowy katalog który jeszcze nie istnieje, lub katakog w którym już zainstalowano program R2płatnik w wersji 2.4x". no i oczywiście nie zainstaluje w tym folderze.
1. Ja dopiero instaluję 2.4x!!!
2. W folderze c:\reset2 mam juz instalacje wersji od 2.0x do 2.3x włącznie udostępnione sieciowo
3. Do tej pory nie było z instalacjami a tym bardziej aktualizacjami problemów
Pozdrawiam.
Max

Post autor: Max » śr, 04 maja 2005 8:37

Jeśli podajemy instalatorowi istniejący katalog, to musi to być katalog zawierający już instalowaną wersję (np. 2.4x).

W opisanym przez Szamana przypadku należy podać instalatorowi zamiast istniejącego już "c:\reset2" (w którym zapewne są podkatalogi z wcześniejszymi wersjami) folder "c:\reset2\platnik.24x", czyli dodać na końcu nieistniejący jeszcze podkatalog.
Andrzej
Posty: 129
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 9:42

Post autor: Andrzej » śr, 04 maja 2005 19:01

Tak jak "Max" napisał, musisz stworzyć nowy podkatalog, sprawdź dokładnie jak masz po instalowane poprzednie wersje, zresztą w instrukcji o aktualizacji jest podane co masz zrobić.
Poprzednie instalacje powinny mieć swoje podkatalogi:
c:\reset2\platnik.20x\
....
c:\reset2\platnik.23x\
a teraz:
c:\reset2\platnik.24x\
i nie powinno być więcej kłopotów :idea:
ODPOWIEDZ