Praca w r2płatnik z aktywnym oknem pomocy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Johny
Posty: 52
Rejestracja: pt, 21 lipca 2017 18:39

Praca w r2płatnik z aktywnym oknem pomocy

Post autor: Johny » wt, 12 września 2017 12:01

W programach Reset pracuję z włączonym tłem. W r2płatnik po wywołaniu okna pomocy nie ma możliwości przełączania między oknem pomocy o oknem programu. W systemach r2faktura i r2fk można przełączać okna.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » śr, 13 września 2017 13:21

W R2Płatniku instrukcja obsługi jest online. Okno instrukcji można pomniejszyć i ustawić obok okien programu. Pozostałych programach instrukcja jest pobierana wraz z update.
Johny
Posty: 52
Rejestracja: pt, 21 lipca 2017 18:39

Post autor: Johny » czw, 14 września 2017 10:17

Wiem, że działa inaczej. Jednak praca w r2płatnik z otwartym oknem pomocy jest bardzo niekomfortowa.
Otwieramy program. Potrzebujemy informacje z pomocy, więc otwieramy okno pomocy, czytamy wyjaśnienia. Aby przejść do okna programu musimy przesunąć/zminimalizować okno pomocy. Teraz możemy wykonać operację w programie. Jeśli potrzebujemy kolejne wskazówki w programie, to trzeba przesunąć/powiększyć okno pomocy, poszukać wskazówek i znowu ... zminimalizować itp.
Da się z tym żyć, ale na etapie nauki obsługi programu jest to bardzo denerwujące, zwłaszcza że wiem iż w innych systemach jest to rozwiązane bezproblemowo.
Może trzeba mierzyć wg dobrych wzorców.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » czw, 14 września 2017 13:00

Okno pomocy nie trzeba zrzucać na pasek, można je pomniejszyć i mieć razem z oknami programu na jednym ekranie. Jest to chyba bardziej przystępna forma, bo można jednocześnie czytać wskazówkę i ją wykonać w programie.
ODPOWIEDZ