R2Płatnik a MKS_VIR

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Gość

R2Płatnik a MKS_VIR

Post autor: Gość » wt, 17 maja 2005 12:07

Użytkuję R2Płatnika już długi czas i do tej pory nie miałem z nim problemów.Teraz jednak gdy zainstalowałem MKS-a R2Płatnik otwiera mi się znacznie dłużej niż poprzednio a poza tym dość często mam komunikaty o błędach wskazujące na uszkodzenie bazy danych i kończące się na odniesieniu do plików PARADOX.LCK,PDOXUSRS.LCK.Z reguły aby ponownie móc pracować muszę wykonać weryfikację bazy danych.Czy ktoś wie co można z tym zrobić?
Cyborg
Posty: 2
Rejestracja: pt, 13 maja 2005 13:00

Post autor: Cyborg » wt, 17 maja 2005 12:20

Problem dotyczy ogólnie programów antywirusowych w powiązaniu z programami bazodanowymi (szczególnie bazy Paradox).Dzieje się tak dlatego, że moduł monitora antywirusowego monitoruje system w czasie rzeczywistym i reaguje na wszelkie zmiany w systemie np. otwieranie plików (bazy danych) przy okazji w pewnym sensie uszkadzając bazę danych.Im wyższy poziom analizy heurystycznej tym większa możliwość uszkodzenia bazy danych.Można temu zaradzić ustawiając w opcjach konfiguracyjnych dla monitorów antywirusowych wykluczenia ze skanowania określonych kategorii plików w postaci maski.Jeśli chodzi o R2Płatnika to *.lck oraz *.db. Robiłem to wielokrotnie na różych konfiguracjach sprzętowych i systemowych (Win95/98, XP, NT) i zawsze pomagało.
Awatar użytkownika
tomek-nt2
 
Posty: 59
Rejestracja: śr, 20 kwietnia 2005 17:01
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: tomek-nt2 » śr, 18 maja 2005 17:41

Ogólnie rzecz biorąc plikowe bazy danych takie jak Paradox z BDE tak mają. Proponuję R2PRO na MSDE SQL gdzie baza jest zarządzana przez serwer, a nie przez funkcje API do obsługi plików :idea:
tomek-nt2
ODPOWIEDZ