Export Zaświadczeń Z-3 z R2P do PUE?

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

Awatar użytkownika
Tomasz Drzewiecki
Posty: 8
Rejestracja: śr, 03 kwietnia 2019 12:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Export Zaświadczeń Z-3 z R2P do PUE?

Post autor: Tomasz Drzewiecki » śr, 17 kwietnia 2019 11:13

Dzień dobry,

Czy planują Państwo rozbudowę systemu R2Płatnik o powiększanie możliwości obsługi eksportów wniosków do PUE?

Chodzi mi m.in. o "Zaświadczenie Z-3", które ma konkretnie opisany schemat pliku XML do importu do PUE na stronie ZUS:
https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zas ... -3/ZUS_Z-3

Pozdrawiam,
Tomasz Drzewiecki
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Export Zaświadczeń Z-3 z R2P do PUE?

Post autor: TomekL » śr, 17 kwietnia 2019 11:16

Tomasz Drzewiecki pisze:Dzień dobry,

Czy planują Państwo rozbudowę systemu R2Płatnik o powiększanie możliwości obsługi eksportów wniosków do PUE?

Chodzi mi m.in. o "Zaświadczenie Z-3", które ma konkretnie opisany schemat pliku XML do importu do PUE na stronie ZUS:
https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zas ... -3/ZUS_Z-3

Pozdrawiam,
Tomasz Drzewiecki
Dzień dobry

Taki mechanizm znajduje się już w programie, w ewidencji Karta zasiłkowa pod ikoną drukarki (F2).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomasz Drzewiecki
Posty: 8
Rejestracja: śr, 03 kwietnia 2019 12:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Drzewiecki » śr, 17 kwietnia 2019 11:49

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź!

Potwierdzam, iż R2Płatnik generuje mi się plik XML z Z-3.

Jednak zarówno plik XML jak i wydruk nie 'łapie mi' wielu zatrudnień w ramach jednej Firmy (pracownik tymczasowy, który jednocześnie lub nawet tylko w jednym roku pracuje dla dwóch Klientów), przez co wygenerowane dane wydają się niekompletne.

Przykład z życia wzięty:
A. w ramach jednego zatrudnienia pracownik miał zwolnienia chorobowe przez kilka dni od czerwca do sierpnia 2018
B. w ramach drugiego zatrudnienia pracownik miał zwolnienie chorobowe w listopadzie 2018
Drukując mu nowy wniosek na grudzień widzę na wniosku Z-3 wszystko tylko w kontekście drugiego zatrudnienia np. punkt Informacje o wypłaconych świadczeniach pokazuje tylko z listopada 2018, a powinien łącznie wszystkie, również te z czerwca i sierpnia.

Czy jest jakaś opcja by system wpisywał dane do Z-3 ze wszystkich zatrudnień?

Z góry dziękuję za poradę!

Pozdrawiam,
Tomasz Drzewiecki
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekL » śr, 17 kwietnia 2019 13:26

Proszę bardzo, akurat byłem na forum i zauważyłem!

Opcji Z-3 z wielu zatrudnień nie ma i podejrzewam iż niestety nie będzie, bo Z-3 drukujemy z konkretnego zwolnienia, zatrudnienia i pracownika, więc zbiorczy eksport jest problematyczny.
Awatar użytkownika
Tomasz Drzewiecki
Posty: 8
Rejestracja: śr, 03 kwietnia 2019 12:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Drzewiecki » śr, 17 kwietnia 2019 14:30

Dziękuję za odpowiedź, iż takiej funkcjonalności nie ma w systemie.

Nasz Klient ma takie wymaganie, więc będziemy musieli zatem zbudować własny zewnętrzny generator tego typu druków/XML do PUE, co mając wiedzę o bazie danych możemy bez problemu osiągnąć.

Jak będzie on uruchomiony, podzielę się tą informacją na forum.

Pozdrawiam,
Tomasz Drzewiecki
Awatar użytkownika
TomekL
 
Posty: 165
Rejestracja: czw, 24 sierpnia 2017 9:40
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: TomekL » śr, 17 kwietnia 2019 16:02

Tomasz Drzewiecki pisze:Dziękuję za odpowiedź, iż takiej funkcjonalności nie ma w systemie.

Nasz Klient ma takie wymaganie, więc będziemy musieli zatem zbudować własny zewnętrzny generator tego typu druków/XML do PUE, co mając wiedzę o bazie danych możemy bez problemu osiągnąć.

Jak będzie on uruchomiony, podzielę się tą informacją na forum.

Pozdrawiam,
Tomasz Drzewiecki
W takim razie życzę powodzenia, bo jeśli mielibyśmy coś takiego robić musielibyśmy mieć sporo założeń :wink: Jeśli się to Panu uda to będę pod wrażeniem, bo o ile ściąganie samych zwolnień może nie będzie większym problemem to określenie pod kątem prawnym, które ma to być zwolnienie (z naszej perspektywy szczególnie) może być pewnym wyzwaniem.
ODPOWIEDZ