Obniżenie wymiaru czasu pracy pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.

Moderatorzy: sławek, Mariusz, Moderator

ZAZ
Posty: 3
Rejestracja: pt, 04 października 2019 11:07

Obniżenie wymiaru czasu pracy pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego

Post autor: ZAZ » pn, 07 października 2019 8:50

Dzień dobry! Posiadam program R2Płatnik w.3.38. Pracownik złożył wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego. W związku z powyższym mam pytanie jak w programie mam zmienić obniżenie czau pracy aby było widoczne że jest to związane z uprawnieniami do urlopu wychowawczego? Jedyne co mi przychodzi do głowy to obniżenie etatu w umowach.
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Obniżenie wymiaru czasu pracy pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego

Post autor: NA » pn, 07 października 2019 9:43

Czy chodzi o łączenie pobytu na urlopie wychowawczym z pracą na część etatu? W takim przypadku proszę utworzyć nowe zatrudnienie, w nim umowę na część etatu, na dotychczasowym zatrudnieniu, w zakładce "zbiegi" wybrać nowe zatrudnienie i w przyczynie "praca na urlopie macierzyńskim" (pomimo, że to wychowawczy).
ZAZ
Posty: 3
Rejestracja: pt, 04 października 2019 11:07

Re: Obniżenie wymiaru czasu pracy pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego

Post autor: ZAZ » pn, 07 października 2019 10:40

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie wykonałam opisane czynności. W kartach pracy czas pracy jest liczony poprawnie ale jak dodaję pracowników do listy płac to pracownik, który częściowo korzysta w urlopu wychowawczego pojawia się podwójnie, następnie gdy przeliczam listę płac to pracownik jest liczony podwójnie, tj. z podstawowego zatrudnienia i z dodatkowego (czyli obniżonego etatu), czy mam ręcznie wykasować pracownika z LP czy da się ustawić żeby program liczył tylko zatrudnienie z obniżonego etatu?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Obniżenie wymiaru czasu pracy pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego

Post autor: NA » pn, 07 października 2019 14:47

ZAZ pisze:
pn, 07 października 2019 10:40
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie wykonałam opisane czynności. W kartach pracy czas pracy jest liczony poprawnie ale jak dodaję pracowników do listy płac to pracownik, który częściowo korzysta w urlopu wychowawczego pojawia się podwójnie, następnie gdy przeliczam listę płac to pracownik jest liczony podwójnie, tj. z podstawowego zatrudnienia i z dodatkowego (czyli obniżonego etatu), czy mam ręcznie wykasować pracownika z LP czy da się ustawić żeby program liczył tylko zatrudnienie z obniżonego etatu?
Pracownika należy nanieść na listę z obu zatrudnień. Z nowego zatrudnienia powinny się naliczyć wynagrodzenia, składki itd. z części etatu, natomiast z dotychczasowego zatrudnienia wyjdzie zerowa lista. W ten sposób powinno być prawidłowo na raporcie miesięcznym do ZUS. Proszę sprawdzić czy tak się będzie zgadzać. Oczywiście w ewidencji nieobecności dotychczasowego zatrudnienia należy mieć wprowadzony wpis z wychowawczym.
magda_
Posty: 283
Rejestracja: pt, 05 kwietnia 2013 14:58

Re: Obniżenie wymiaru czasu pracy pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego

Post autor: magda_ » wt, 15 października 2019 13:26

Czy na pewno jest to zbieg zatrudnienia i praca w trakcie wychowawczego?
Tu chyba chodzi o obniżenie etatu, powrót do pracy w trakcie uprawnienia do urlopu wychowawczego i dotyczy to 12 m-cy.
Jeśli dobrze myślę że to o to chodzi to po prostu porozumieniem zmieniającym trzeba zmienić wymiar czasu pracy u tego pracownika, wynagrodzenie, urlop wypoczynkowy i godziny pracy.
ZAZ
Posty: 3
Rejestracja: pt, 04 października 2019 11:07

Re: Obniżenie wymiaru czasu pracy pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego

Post autor: ZAZ » wt, 15 października 2019 14:45

Dziękuje za opinie. Dzwoniłam dzisiaj do ZUS i też mi powiedziano, żeby wykazywać w raportach ZUS tylko obniżony etat pracownika.
ODPOWIEDZ