Okres między końcem służby wojskowej a powrotem do pracy

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
pavlickp
Posty: 3
Rejestracja: pn, 06 lipca 2009 9:10

Okres między końcem służby wojskowej a powrotem do pracy

Post autor: pavlickp » pn, 06 lipca 2009 9:14

Witam:)
Co należy wpisać w system, w okresie gdy pracownik zakończył służbę wojskową a jeszcze nie podjął pracy u dotychczasowego pracodawcy. Zgodnie z przepisami, na podjęcie pracy po służbie wojskowej u dotychczasowego pracodawcy, pracownik ma 30 dni.
Z góry dziękuję za odpowiedź
:)
szczepan
Posty: 57
Rejestracja: pt, 01 lutego 2008 11:21

Post autor: szczepan » pn, 06 lipca 2009 9:48

Do okresu zatrudnienia, od którego zależą uprawnienia pracownicze, wlicza się tylko czas odbywania służby wojskowej. 30-dniowy okres, w ciągu którego pracownik powinien podjąć pracę u pracodawcy, u którego był zatrudniony w dniu powołania do tej służby, jest natomiast okresem niewykonywania pracy. Nie wlicza się ani do odbywania służby wojskowej, ani do stażu pracy u danego pracodawcy - chyba że co innego wynika z przepisów wewnątrzzakładowych.
pavlickp
Posty: 3
Rejestracja: pn, 06 lipca 2009 9:10

Post autor: pavlickp » pn, 06 lipca 2009 10:05

Nie o to mi chodziło.
Co mam wpisać w system w tym okresie od końca służby do podjęcia pracy?? Czy ma zostać puste??
szczepan
Posty: 57
Rejestracja: pt, 01 lutego 2008 11:21

Post autor: szczepan » pn, 06 lipca 2009 10:17

Nieobecność usprawiedliwiona niepłatna :wink:
pavlickp
Posty: 3
Rejestracja: pn, 06 lipca 2009 9:10

Post autor: pavlickp » pn, 06 lipca 2009 10:53

Dzięki
Tak też myśłałem. Ale byłem ciekaw innych opinii
ODPOWIEDZ