FP i FGŚP - nie nalicza wszystkim pracownikom

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
marost
Posty: 10
Rejestracja: śr, 08 września 2010 8:37

FP i FGŚP - nie nalicza wszystkim pracownikom

Post autor: marost » czw, 30 września 2010 15:20

Witam,
Jak w temacie - na liście niektórym pracownikom nalicza te składki, innym nie, w aktualnym zatrudnieniu nie jest zaznaczone, by nie naliczać, składniki te same, a wogóle nie wylicza podstawy do ww. składek. Gdzie mogłam zrobić błąd?
szczepan
Posty: 57
Rejestracja: pt, 01 lutego 2008 11:21

Post autor: szczepan » czw, 30 września 2010 16:13

A MOŻE DLATEGO ???

Zmiany od 1 lipca 2009 R..

W wyniku zmian w przepisach ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy od 1 lipca 2009 r. pracodawcy (oraz inne jednostki organizacyjne) za niektórych pracowników nie będą opłacać składek na FP oraz FGŚP. Chodzi o zatrudnionych, którzy:

* ukończyli 50. rok życia i

* w okresie 30 dni przed zatrudnieniem pozostawali w ewidencji bezrobotnych powiatowego urzędu pracy.

Zwolnienie z opłacania składek obejmie okres 12 miesięcy, począwszy od pierwszego miesiąca po zawarciu umowy o pracę ze wskazanymi osobami.
marost
Posty: 10
Rejestracja: śr, 08 września 2010 8:37

Post autor: marost » czw, 30 września 2010 22:38

Nie, tu raczej nie tkwi problem, chyba jednak coś w ustawieniach, chyba, ze zwolnienia z opłacania też gdzieś się ustawia, ale nie robiłam tego.
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » pt, 01 października 2010 8:20

W aktualnym zatrudnieniu na zakładce ZUS jest możliwość wyłączenia naliczania FP i FGŚP. Sprawdź tam , chociaż osobiście uważam że osoby którym u ciebie nie nalicza tych składek mają przekroczone 55lat(kobiety) i 60lat(mężczyźni) a takim osobom zgodnie z przepisami nie naliczamy FP i FGŚP.
marost
Posty: 10
Rejestracja: śr, 08 września 2010 8:37

Post autor: marost » pt, 01 października 2010 8:35

Dziękuję za odpowiedzi, ale naprawdę, nie tu tkwi problem - sprawdziłam i np. jednemu ze starszych pracowników nalicza, a młodszemu od niego nie. Zresztą mam jedną osobę w tym wieku, gdzie nie powinno naliczać.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » pt, 01 października 2010 9:01

W takim razie pozostaje tylko telefon do serwisu.
Awatar użytkownika
bs
 
Posty: 248
Rejestracja: pn, 22 grudnia 2008 15:00

Post autor: bs » pt, 01 października 2010 15:53

mam podejrzenie, że pracownik nie ma wpisanej daty urodzenia
marost
Posty: 10
Rejestracja: śr, 08 września 2010 8:37

Post autor: marost » wt, 05 października 2010 7:22

Bardzo dziękuję za pomoc - bs, Twoje podejrzenie jest jak najbardziej słuszne :D To są moje początki z programem i wiadomo - szybko, wprowadzić co niezbędne, resztę później się uzupełni. Jak widać data jest niezbędna :lol:
ODPOWIEDZ