proste zestawienie

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

proste zestawienie

Post autor: Grażula » wt, 10 marca 2009 22:35

Jaka jest możliwość sporządzenia prostego zestawienia obejmującego tylko przychody, koszty i dochód od początku roku z wyszczególnieniem każdego miesiąca i podsumowaniem narastająco. Takie zestawienie po zakończeniu każdego miesiąca dajemy podatnikom których rozliczamy, wiedzą jaka jest ich sytuacja. Nie wiem jak zrobić go w R2księga.
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » śr, 11 marca 2009 8:55

Bardzo prosto :) Będąc w deklaracji PIT5 bądź PIT5L klikasz na drukarkę i wybierasz Systemowe-Lista i już . Jeśli tu jest za mało informacji to w oknie deklaracji wyciągasz sobie odpowiednie kolumny.
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Post autor: Grażula » śr, 11 marca 2009 12:37

Dzięki !
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Post autor: Grażula » wt, 17 marca 2009 12:29

Wracam jednak do tematu. Zestawienie dla firmy z zakładki PIT-5 wg miesięcy : przychód – koszty – dochód - jest dobre o ile jest jeden właściciel. Ale takie zestawienie chciałabym również dla spółki oraz dla osób które są na kwartalnym PIT-5. Zestawienie takie dajemy co miesiąc klientom biura. W tym programie nie wiem gdzie zrobić takie zestawienie. Wg mnie jest to bardzo ważne zestawienie i powinno być drukowane z poziomu księgi.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 18 marca 2009 8:26

w oknie z pitem 5 masz dostępne zestawienie należnego podatku za każdy miesiąc/kwartał
możesz też drukować dla kwartalników zestawienie o jakim pisała Monika
zestawienie dochodów dla firmy możesz wydrukować z okna księgi - zestawienie remanentów - remanenty (informacja o przychodach i kosztach z podziałem na kolumny)
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Post autor: Grażula » śr, 18 marca 2009 12:02

Z zestawienia o którym piszę klienci na bieżąco wiedzieli jak wygląda sytuacja dochodowa firmy w porównaniu z poprzednimi miesiącami . Nie interesuje ich w tym momencie rozliczenie podatkowe , bo na to dostają przelewy .Chcą wiedzieć jakie mają dochody – dla klienta jest to ważne chociażby w przypadku gdy planuje ubiegać się o kredyt bankowy. Dla kwartalnika ważny jest każdy miesiąc, bo z tego będzie wiedział jak „ułożyć” sobie następny miesiąc by uniknąć dużego podatku. Chcę takie zestawienia dla spółki i kwartalnika jakie drukuję z PIT-5 dla jednoosobowej firmy, chociaż uważam że powinno być drukowane z poziomu księgi. Takie zestawienie sporządzany również dla banku w przypadku firmowych kredytów. UWAŻAM, ŻE TAKIE ZESTAWIENIE TO PODSTAWA.
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » śr, 18 marca 2009 12:31

spróbuj zestawienia sum miesięcznych z okna księgi
dla kwartalnika: zmień na miesięczny, wydrukuj, zmień na kwartalny :)
Grażula
Posty: 77
Rejestracja: wt, 28 listopada 2006 18:00

Post autor: Grażula » sob, 14 stycznia 2012 10:50

Wracam do tematu, bo co jakiś czas wkurza mnie to. A nic w temacie się nie zmieniło. W zakładce właściciel – PIT5, nie wydrukuję tego zestawienia dla spółki, dla podatnika który rozlicza się kwartalnie i dla podatnika który rozlicza się sam, chyba że powiem mu żeby policzył sobie dochód na kalkulatorze, bo zestawienie tam generowane i owszem pokazuje w każdym miesiącu przychody, koszty, ale dochód oblicza dodając uwzględnione w PIT-5 straty z poprzednich lat, a mnie chodzi o zestawienie z bieżącego roku . Zestawienie sum miesięcznych z księgi + niech liczy sobie ? zmieniać co miesiąc kwartalne rozlicznie na miesięczne, żeby wydrukować takie zestawienie które też nie będzie prawidłowe ? nie , tylko nie to. W dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego nie mam możliwości wydrukowania takiego zestawienia , dla biura rachunkowego to podstawa. Co miesiąc wraz z przelewem przekazuję
podatnikowi informację o przychodach, kosztach i uzyskanym dochodzie, na wzór tego zestawienia z zakładki właściciel – PIT-5, oczywiście w większości musimy robić to w excelu, ale dla czego ?
Awatar użytkownika
sławek
 
Posty: 735
Rejestracja: pn, 03 marca 2008 11:11
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: sławek » wt, 17 stycznia 2012 8:18

W tym momencie takie dane zaprezentuje najlepiej zestawienie sum miesięcznych, gdzie znajdziemy informację o sumach poszczególnych kolumn w księdze w ujęciu miesięcznym i narastającym od początku roku.
ODPOWIEDZ