Amortyzacja przy przejściu na VAT

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2fk, R2księga, R2środki, R2środkiPRO i R2środkiSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Edwin Nowak
Posty: 3
Rejestracja: wt, 01 stycznia 2013 9:17

Amortyzacja przy przejściu na VAT

Post autor: Edwin Nowak » wt, 01 stycznia 2013 9:29

Do końca 2012 roku na zasadach ogólnych nie byłem płatnikiem podatku VAT. Amortyzowałem zakupiony program komputerowy od ceny zakupu brutto. Na dzień 31.12.2012 zostało jeszcze 70% wartości do zamortyzowania. Od 01.01.2013 przechodzę na VAT. Z datą tą zmieniłem odpowiednio w programie R2Księga opcje i program zmienił interfejs na VAT-oski. Ale nic nie zmienił w amortyzacji. Jak mam ten sam środek trwały dalej amortyzować, skoro przeszedłem na VAT?
Edwin Nowak
Posty: 3
Rejestracja: wt, 01 stycznia 2013 9:17

Post autor: Edwin Nowak » pt, 04 stycznia 2013 8:41

I cisza....
Edwin Nowak
Posty: 3
Rejestracja: wt, 01 stycznia 2013 9:17

Post autor: Edwin Nowak » pt, 04 stycznia 2013 8:47

Ponadto program nie uwzględnia wszystkich opcji wynikających z deklaracji VAT-R.
Deklaracje kwartalne Vat-7K - ok.
Ale w tych deklaracjach Vat można rozliczać kwartalnie lub kasowo. Nie zauważyłem w programie tych opcji. Może źle patrzę. Oczywiście program umożliwia rozliczanie Vat i w tej sytuacji, jednak trzeba pilnować wiele ustawień a przecież mogłoby być z automatu. Myślę tu np. o datach rozliczania VAT.
Awatar użytkownika
hadassa
 
Posty: 160
Rejestracja: wt, 04 maja 2010 10:47
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: hadassa » pn, 14 stycznia 2013 14:59

Co dokładnie powinno się zmienić ?
Wartość środka pozostaje bez zmian i jest dalej amortyzowany.

W razie wątpliwości proponuję się skonsultować z Krajową Informacją Podatkową pod nr tel. 801 055 055

Co do deklaracji VAT i sposóbó rozliczania, wszystko jest do ustawienia w programie.
Na danych firmy, na zakładce ustawienia -> VAT, mamy możliwość zmiany deklaracji i sposobu rozliczania
Kiedy rozliczyć VAT, możemy przypisać albo do kontrahenta, albo do Opisu zdarzeń gospodarczych
ODPOWIEDZ