Staże w budżetówce

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
Wlod40
Posty: 63
Rejestracja: czw, 11 stycznia 2007 12:18

Staże w budżetówce

Post autor: Wlod40 » wt, 16 marca 2010 17:32

Witam!
Jak to jest z nieszczęsnym dodatkiem stażowym w budżetówce za czas choroby? Program dolicza tą część stażowego do podstawy zdrowotnej a nie dolicza do ER, wydawało mi się że tak było prawidłowo. Kontrola ZUSowska stwierdziła że to jest niepoprawnie i kazała wyrzucić z podstawy zdrowotnej, telefon do ZUS,u potwierdził wersję kontrolującej. Księgowa psioczy na program a ja wierząc producentom próbuję ją przekonać. Kto ma rację i jaka jest podstawa prawna?
A jakby się nadal upierała to jak ustawić w programie aby tej części nie wrzucała do żadnej podstawy ?
Awatar użytkownika
Monika
 
Posty: 477
Rejestracja: pt, 16 listopada 2007 8:24
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Monika » śr, 17 marca 2010 9:45

W tym wypadku powinieneś w polu systemowym Podst.wym.skł.zdrow. zaznaczyć pomniejsz.o wyn.za czas chor. i pomniejsz.o wyn. za czas chor.ZUS .
Program R2Płatnik jest programem uniwersalnym (nie tylko dla jednostek budżetowych) i przed rozpoczęciem pracy należy skonfigurować ustawienia wg indywidualnych potrzeb (na podstawie regulaminu pracy itp.)
CSTR
Posty: 5
Rejestracja: czw, 08 stycznia 2009 9:49

Re: Staże w budżetówce

Post autor: CSTR » pn, 22 marca 2010 13:45

Wlod40 pisze:Witam!
Jak to jest z nieszczęsnym dodatkiem stażowym w budżetówce za czas choroby? Program dolicza tą część stażowego do podstawy zdrowotnej a nie dolicza do ER, wydawało mi się że tak było prawidłowo. Kontrola ZUSowska stwierdziła że to jest niepoprawnie i kazała wyrzucić z podstawy zdrowotnej, telefon do ZUS,u potwierdził wersję kontrolującej. Księgowa psioczy na program a ja wierząc producentom próbuję ją przekonać. Kto ma rację i jaka jest podstawa prawna?
A jakby się nadal upierała to jak ustawić w programie aby tej części nie wrzucała do żadnej podstawy ?
Też mam pytanie odnośnie stażu w budżetówce. W programie mam zaznaczone w składnikach wynagrodzenia przy "dodatku stazowym" żeby do podstawy składek ZUS pomniejszał o dni chorobowego tj. 1/30 mam "zahaczone" ERCWFGP a polu systemowym przy podstawie składki zdrowotnej też mam żeby pomniejszało o dni chorobowego i nic. Nalicza i tak od całości stażowego składki. Czy to błąd programu czy może coś jeszcze powinna zrobić. Do taj pory wszystko poprawiałam ręcznie. dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Inez
 
Posty: 345
Rejestracja: czw, 21 kwietnia 2005 14:23
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Staże w budżetówce

Post autor: Inez » pn, 22 marca 2010 13:53

CSTR pisze:Też mam pytanie odnośnie stażu w budżetówce. W programie mam zaznaczone w składnikach wynagrodzenia przy "dodatku stazowym" żeby do podstawy składek ZUS pomniejszał o dni chorobowego tj. 1/30 mam "zahaczone" ERCWFGP a polu systemowym przy podstawie składki zdrowotnej też mam żeby pomniejszało o dni chorobowego i nic. Nalicza i tak od całości stażowego składki. Czy to błąd programu czy może coś jeszcze powinna zrobić. Do taj pory wszystko poprawiałam ręcznie. dziękuję za odpowiedź
A czy w definicji listy płac masz dodane pola systemowe:
- wyn. za czas chor. zakł.,
- wyn. za czas chor. ZUS,
- wyn. za czas chor. razem :?:

I sprawdź czy w definicji dodatku stażowego w polu rodzaj składnika wybrana jest opcja "dod.stałe zasadniczy budżet".
---------------------------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Społeczności Symfonii.
Zachęcamy do dzielenia się wiedzą i zadawania pytań w obszarze migracji z programów linii R2firma.
Krótkie wyjaśnienie czym jest Społeczność i jak z niej korzystać.
CSTR
Posty: 5
Rejestracja: czw, 08 stycznia 2009 9:49

Re: Staże w budżetówce

Post autor: CSTR » wt, 23 marca 2010 7:37

:D
Ostatnio zmieniony wt, 23 marca 2010 7:40 przez CSTR, łącznie zmieniany 1 raz.
CSTR
Posty: 5
Rejestracja: czw, 08 stycznia 2009 9:49

Re: Staże w budżetówce

Post autor: CSTR » wt, 23 marca 2010 7:39

Bardzo bardzo dziękuję INEZ. Przez 3 lata nikt nie potrafił mi tak skutecznie wytłumaczyc gdzie popełniam błąd. Teraz wszystko liczy jak powinno. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ