Przejście pracowników do nowej firmy (art. 231 K.p.)

Napisz jakie masz sugestie oraz pytania odnośnie działania programów R2płatnik, R2płatnikPRO, R2płatnikSBO. Możesz tu także zgłaszać wszelkie błędy, usterki czy nieprawidłowości nieopisane w części FAQ, z którymi spotkałeś się podczas pracy z programami.
AgnieszkaINT
Posty: 7
Rejestracja: sob, 10 stycznia 2015 11:28

Przejście pracowników do nowej firmy (art. 231 K.p.)

Post autor: AgnieszkaINT » sob, 10 stycznia 2015 11:38

Proszę o informację co zrobić aby program przy danym pracowniku (już u nowego pracodawcy) uwzględnił ilość dni urlopowych, okres zatrudnienia (u poprzedniego pracodawcy) od czego będzie później zależeć okres wypowiedzenia itp.?
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Przejście pracowników do nowej firmy (art. 231 K.p.)

Post autor: NA » czw, 22 stycznia 2015 14:44

W historii zatrudnienia powinien znaleźć się wpis z okresem zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy i należy tam zaznaczyć "wspólne świadectwo pracy" oraz "ciągłość zatrudnienia". Pojawi się tam też dodatkowa zakładka "do świadectwa pracy", w której można wpisać w razie potrzeby potrzebne informacje.
mona2488
Posty: 2
Rejestracja: śr, 24 lutego 2016 11:38

Re: Przejście pracowników do nowej firmy (art. 231 K.p.)

Post autor: mona2488 » śr, 24 lutego 2016 11:48

NA pisze:W historii zatrudnienia powinien znaleźć się wpis z okresem zatrudnienia u poprzedniego pracodawcy i należy tam zaznaczyć "wspólne świadectwo pracy" oraz "ciągłość zatrudnienia". Pojawi się tam też dodatkowa zakładka "do świadectwa pracy", w której można wpisać w razie potrzeby potrzebne informacje.
Witam,
Chciałam zapytać jak mam 2 firmy w r2płatnik i chce z jednej przenieś pracowników na podstawie tego artykułu do drugiej firmy istnieje jakaś możliwość eksportu, czy muszę każdego od nowa wpisywać?bo znalazłam to co jest tu podane ale to moge zrobić dopiero po jak się tam pracownicy pojawią
Awatar użytkownika
NA
 
Posty: 567
Rejestracja: wt, 17 sierpnia 2010 9:57
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Re: Przejście pracowników do nowej firmy (art. 231 K.p.)

Post autor: NA » śr, 24 lutego 2016 12:08

Jest to bardziej złożona czynność. Ogólne to można skorzystać z przeniesienia zatrudnień do historii z generowaniem bilansu zamknięcia (w dotychczasowej firmie), następnie wykonać eksport z menu "zbiory/eksport danych/eksport danych kadrowych" wybranych pracowników i zaimportować te dane kadrowe w nowej firmie. Wcześniej warto wykonać archiwizację pełnych danych programu. Przy eksporcie zaznaczyć bilans zamknięcia (w historii zatrudnienia), przy imporcie bilans otwarcia i kartę zasiłkową z aktualnego zatrudnienia. Warto przetestować na jednym pracowniku. Jeśli będzie z tym problem, serwis może to wykonać w ramach usług zleconych.
Efka
Posty: 1
Rejestracja: śr, 24 lutego 2016 14:35

Post autor: Efka » śr, 24 lutego 2016 14:42

Nie zrobiłam kopii, rozumiem że już nic się z tym nie da zrobić? Chciałam przenieść pracowników między dwiema firmami. Teraz nie mam kopii i dodatkowo nie mam pracowników w nowej firmie.
mona2488
Posty: 2
Rejestracja: śr, 24 lutego 2016 11:38

Post autor: mona2488 » śr, 24 lutego 2016 15:59

Witam,
Jak próbuje zrobić przeniesienia zatrudnień do historii z generowaniem bilansu zamknięcia wyświetla mi że nie przeniesiono, próbowałam zrobić poprzez naciśnięcie prawego guzika myszki wtedy rozwija się i tam też było przeniesienie do historii. W aktualnym zatrudnieniu mam na szaro to przeniesienie, może to jest przyczyna. Jak by Państwo to przenosili proszę mi powiedzieć wtedy w tej nowej firmie będę widzieć całe poprzednie zatrudnienie ? bo nawet potem do wystawienia świadectwa pracy wspólnego muszą być te dane. Jaki byłby koszt Państwa usługi? czy to państwo robią mobilnie? ile by to potrwało?
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » czw, 25 lutego 2016 10:00

Efka pisze:Nie zrobiłam kopii, rozumiem że już nic się z tym nie da zrobić? Chciałam przenieść pracowników między dwiema firmami. Teraz nie mam kopii i dodatkowo nie mam pracowników w nowej firmie.
Jeżeli podczas importu danych kadrowych do nowej firmy miała Pani zaznaczoną opcję "Nie kasuj istniejących danych kadrowych" (a taka podpowiada się domyślnie), to dane w nowej firmie nie powinny przepaść. Może ma Pani po prostu te dane ukryte przez włączony przypadkowo filtr? Proszę w oknie z Pracownikami nacisnąć przycisk Właściwości ("śrubki") i na dole po lewej stronie kliknąć przycisk "Domyślne" ("zielone strzałki").
Awatar użytkownika
Renata
 
Posty: 185
Rejestracja: wt, 24 listopada 2009 15:16
Lokalizacja: SYMFONIA sp. z o.o.
Kontakt:

Post autor: Renata » czw, 25 lutego 2016 10:19

mona2488 pisze:Witam,
Jak próbuje zrobić przeniesienia zatrudnień do historii z generowaniem bilansu zamknięcia wyświetla mi że nie przeniesiono, próbowałam zrobić poprzez naciśnięcie prawego guzika myszki wtedy rozwija się i tam też było przeniesienie do historii. W aktualnym zatrudnieniu mam na szaro to przeniesienie, może to jest przyczyna. Jak by Państwo to przenosili proszę mi powiedzieć wtedy w tej nowej firmie będę widzieć całe poprzednie zatrudnienie ? bo nawet potem do wystawienia świadectwa pracy wspólnego muszą być te dane. Jaki byłby koszt Państwa usługi? czy to państwo robią mobilnie? ile by to potrwało?
Aby móc przenieść zatrudnienia do historii zatrudnienia, najpierw należy zakończyć umowy o pracę - program nie pozwoli przenieść do historii umów o pracę, które nie mają dostawionego zakończenia (wpis z literą "K").

Eksport/import danych kadrowych przenosi głównie dane kadrowe. Dane płacowe natomiast są przenoszone w postaci uproszczonej do Bilansu Otwarcia (kwoty do PIT-11, podstawy chorobowego, podstawy do urlopu).

Tak, jest możliwość przeprowadzenia takiej operacji przez zdalny pulpit. Koszt usługi zależy najczęściej od czasu jej trwania (od 01.01.2016 r. 60 zł netto+VAT za każde rozpoczęte 20 minut połączenia zdalnego).
ODPOWIEDZ